Přípravy

19. února 2016 v 19:06 |  Thajsko, Kambodža 2015
O loňských Vánocích jsme se my, Jarin, Freďák a já, dohodli, že bychom mohli vyrazit jen tak s batohem a bez cestovky někam do světa. Díky tomu, že Jarin už takhle procestoval lán světa, tak jsme se mu svěřili do péče. Po delších úvahách padla volba na Thajsko a Kambodžu.

Ještě týden...
...a potom to vypukne!
Od začátku září máme zaplacené letenky do Bangkoku. Letíme 10. listopadu s British Airways do Londýna, z Londýna do Singapuru a odtamtud do Bangkoku. Zvolili jsme dva přestupy s kratší dobou letu. Zpět z Thajska se vrátíme začátkem prosince, takže Mikulášskou nadílku stihneme. Jarin zajistil i letenky do Kambodži, protože být tak blízko Angkor Watu a nevidět ho, to by bylo trestuhodné. A na první noc v Bangkoku máme zabukovaný pokoj v hotelu. Potom už budeme vše řešit na místě.
Do Thajska jsme všichni očkovaní proti tetanu, žloutence A+B a břišnímu tyfu. Samozřejmě jsme všichni tři pojištění. Ještě si musíme dojet pro mezinárodní řidičáky, protože máme v plánu si zapůjčit motorky. Itinerář putování je také připravený. Měla by nás čekat prohlídka Bangkoku, královské město Ayutthaya s chrámy, provincie Kanchanaburi se známým mostem přes řeku Kwai, jízda vlakem po trati smrti, národní park Erawan s vodopády, plovoucí trhy v Damnoen Saduak. Dále plánujeme návštěvu ostrovů v Thajském zálivu (Ko Samet, Ko Chang, Ko Kood). Při listopadovém úplňku se chceme zúčastnit svátku světel (Loj Krathong).
Odtamtud se vrátíme do Bangkoku a přeletíme do Siem Reapu a navštívíme chrámy Angkor Wat. Po návratu nás ještě bude čekat pár dnů v Bangkoku.
Záměrně jsme nezvolili ostrovy v Andamanském moři, kam nabízejí zájezdy i české cestovní kanceláře. Snad najdeme místa s krásnou přírodou bez návalu turistů. Tohle jsou zatím plány na papíře, naše cesty se budou přizpůsobovat dané situaci a náladě.
Pro mě ale začala už teď tvrdá realita. Dostala jsem za domácí úkol promyslet a zapsat všechny věci, které budu potřebovat na cestu. Zvolila jsem superúsporný program, můj batoh přece není nafukovací! Ale i tak jsem dopadla bledě. Jarin mi nemilosrdně vyškrtal polovinu věcí. Moje námitky, že tohle a tohle přece můžeme potřebovat, neuspěly. Nejedeme prý do divočiny, Thajsko je připravené na zhýčkané turisty a vše se tam dá pořídit za velice slušný peníz. Nějaké "co kdyby.." neplatí.
Samozřejmě Freďák se mě nezastal a tak jsem na ty dva zůstala sama, samičká…ach jo, asi to s nimi nebudu mít lehké!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 3. listopadu 2015 v 17:58 | Reagovat

....však já ti říkala "Vem si mě sebou"! A hlavně, pamatuje na to, že je děsně důležité NEMÍT HLAD!!!! Hlavně ty bagety do letadla nezapomeň. Jarin bude rád....

2 Ještěrka Ještěrka | 3. listopadu 2015 v 20:02 | Reagovat

:-)

3 Jarin Jarin | E-mail | Web | 5. listopadu 2015 v 14:00 | Reagovat

Opovaž se vzít bagety do letadla! Jinak poběžíš z letiště za tuk-tukem! :-P

4 Ještěrka Ještěrka | 6. listopadu 2015 v 8:56 | Reagovat

Tak to vidíte! Už to začíná! A takhle těžké to bude celou dovču!

5 Katka Katka | 17. listopadu 2015 v 20:57 | Reagovat

Ti jsou na Tebe jak na cizí :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama