Den desátý - Chiang Mai

17. prosince 2016 v 14:43 |  Thajsko, Kambodža 2016/2017
Včera večer jsme nasedli do nočního vlaku (2.třída s klimatizací, obě lůžka dole) a než jsme se vyspali (kupodivu dobře), byli jsme osm set kilometrů severně od Bangkoku. Co na tom, že vlak měl dvě hodiny zpoždění, vždyť na tom zase tak moc nezáleží. Takže v Chiang Mai jsme byli až v půl dvanácté. Samozřejmě, že po slabé snídani ve vlaku jsme museli poskytnout nějakou rozkoš našim žaludkům.
Zase jiné tuktuky
Hned po jídle se o nás začal zajímat taxikář, že prý nás za dvě stě THB odveze do hotelu. To se nám nelíbilo a že pojedeme jen za stopadesát. OK, jen prý vezme ještě jeden pár. Na smlouvání se nám perfektně osvědčila kalkulačka. Naše chabá angličtina a thajská angličtina si moc nerozumí, ale čísla mluví jasně
Malý rodinný soukromý autobus
Po příjezdu do hotelu Pakinai Guesthouse nám recepční začala vysvětlovat, že pro nás má pokoj jen s úzkými postelemi, že se pořádně nevyspime a že je Freďák Big Man...že má pro nás jiný hotel s pořádnými postelemi..Houby, nemá pokoj. Ten náš zamluvený předem před námi přeškrtala a prodala ho maníkovi, který přišel z ulice a zaplatil víc. No co, kšeft je kšeft! Naše bágly tedy zůstaly v úschově na recepci a paní nás vedla do jiného hotelu. Tady nám ukázali pěkný nový pokoj, jenže ouha! Za 800THB za noc. A teď jsem se zasekla já. Měla jsem potvrzenou rezervaci na pokoj s oddělenými lůžky, s koupelnou a klimatizací za 550THB, tak ho chci! Teprve pokoj ve třetím hotelu se mi líbil. V klidné uličce, s balkónem, okolo hospůdky na jídlo. Takže jsme vlastně díky mojí tvrdohlavosti ušetřili za tři noci 750THB. Ono to jde se domluvit, jen člověk nesmí hned na všechno kývnout jen kvůli tomu, ž špatně rozumí. Už moje babička říkávala: Líná huba, holý neštěstí. :-)
Vánoční hvězdy vysoké přes metr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarin Jarin | 18. prosince 2016 v 14:26 | Reagovat

Dobra prace! Ted uz me nepotrebujete 😉

2 Ještěrka Ještěrka | 18. prosince 2016 v 17:34 | Reagovat

Když mně někdo naštve, tak umim i thajsky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama