Den dvaadvacátý - Phnompenh

30. prosince 2016 v 2:41 |  Thajsko, Kambodža 2016/2017
Včera jsme si objednali odvoz minibusem v 7:30 hodin z Battambangu do Phnompenhu. V sedm už jsme čekali v recepci, tuktuk nás měl vyzvednout v hotelu v 7:10 hod. Ve čtvrt na osm Freďák znervózněl, že nestihneme dojet včas na stanici a že minibus odjede bez nás. V 7:20 hodin se přiřítil tuktuk a jeho řidič se omlouval za zdržení. Fofrem jsme naložili bágly a sebe a rozjeli se. Po padesáti metrech v té samé ulici tuktukář zastavil a začal vyndavat naše věci. Byli jsme na místě! Když jsme se ohlédli, viděli jsme vchod do hotelu, který jsme právě opustili. Na zastávku minibusu jsme mohli pohodlně dojít pěšky během jedné minuty. TO NEPOCHOPÍŠ! Usmívající se
Tentokrát jsme odjeli na čas. Jenže kousky, které předváděl náš řidič (těžkej frajer v černé koženkové bundě a v rukavicích), hraničily se sebevraždou. Tam, kde byla čtyřicítka, se řítil osmdesát a za stálého troubení předjížděl vše, co se dalo a neuhnulo. Do Phnompenhu jsme dorazili proti plánu o dvě a půl hodiny dřív.
Náš hotel Pra-Tna Guesthousr and Coffee je trochu ošuntělý, ale na jedno přespání úplně stačí.
Leží přímo proti Old Marketu, kam jsme šli zakoupit grilované kuře a ryby a čerstvé teplé bagety. Hodovali jsme tentokrát na pokoji.
řeka Tonlé Sap
Navečer jsme se nechali zlákat hodinovou romantickou projížďkou lodí k soutoku Tonlé Sap a nejméně dva kilometry širokého Mekongu.
Phnompenh je rušné město, určitě je kam jít,jenže my jsme dnes zapadli na hotel a v době, kdy já píšu tyhle řádky, Freďák už spí. Asi měl dnes náročný den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarin Jarin | 30. prosince 2016 v 8:56 | Reagovat

Nojo, v Asii je každej chlap za volantem Fittipaldi...:)

2 Lída Lída | 30. prosince 2016 v 19:19 | Reagovat

Jste borci!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama