Den dvanáctý - Národní park Doi Inthanon

19. prosince 2016 v 16:21
Tenhle park leží asi 100 km na západ od Chiang Mai a dostal jméno podle nejvyšší hory Thajska, která měří 2565 metrů. A právě sem jsme si zakoupili celodenní výlet za 2600THB.
Ráno v půl deváté jsme se s dalšími turisty nalodili do minivanu a jelo se. Cesta po ránu docela utíkala a za hodinu a půl nás čekala první zastávka u vodopádu Vachirathan
Když jsme se dostatečně pokochali, jelo se dál k vesnici domorodého horského kmene. Všechna romantika šla do háje, když jsem pod jednou chatrčí objevila automatku.
Cesta k dalsimu vodopádu už byla trochu namáhavejší, museli jsme vystoupat hodně schodů.
Pak už jsme šli na další krátkou túru džunglí a vyfuněli jsme až na samý vrchol hory.
Jsme ve výšce 2565 metrů! Jako bychom vylezli na vrcholky Vysokých Tater! Bylo tu příjemné chladno a krásně se dýchalo.
Tabule u vchodu hrdě hlásala, že ráno v šest tu bylo +5st.
Po náročném výstupu jsme se museli jít posilnit. Objednané jídlo bylo opravdu dobré. Poprvé jsem jedla kuřecí v kokosovém mléce s houbičkami a zeleninou...ňamka!
Pak náš čekal ještě jeden vrchol, na kterém jsou postaveny dvě pagody. Kolem byla nádherně upravená zahrada. Tady by zaplesalo srdíčko našich zahrádkářek!
Když jsme se vrátili na parkoviště, nebyl tu náš minivan a neviděla jsem jedinou známou tvář. Ztratili jsme se! Nechali nás tady! Šok trval asi deset minut, když tu jsem zahlédla ošklivou zubatou pasažérku od nás. Jak ráda jsem ji viděla :-) Vysvětlení bylo jednoduché, minivan musel odjet, protože na malém parkovišti nebylo místo pro všechny a naši spolucestující se ztratili v zahradách. Ale já si zažila malé soukromé trauma.
Celý výlet se nám libil. A cena nebyla nijak vysoká, když si spočítáte, že v ní byl započítán vstup do parku (pro každého 300THB), vstup k vodopádům, jídlo a pití a 200 km cesty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama