Den čtyřiatřicátý - Goodbye Kambodia!

12. ledna 2017 v 4:43 |  Thajsko, Kambodža 2016/2017
Hlavním ranním úkolem Freďáka bylo přerovnat náš skromný majetek do jednoho velkého báglu. Důvod? Dnes se vracime do Thajska. AirAsia, se kterou letíme, má zpoplatnělá zavazadla. Příruční zavazadlo je zadarmo, ale za zavazadlo k odbavení se platí a to docela velký obnos. Škoda peněz, narveme, co půjde, do jednoho batohu, ten zaplatíme a zbytek si vezmeme na palubu jako příruční.
Dopoledne jsme se ještě placatili v Phnompenhu, byli jsme se podívat na nedaleký chrám s pěkným parkem.
Ve čtvrti, kde jsme tentokrát bydleli, se hodně starých budov bourá a staví se nové
Staré uličky ale mají svoje kouzlo
Po obědě, kdy jsme si naposledy dali khmérská jídla, jsme se vypravili na letiště. Náš tuktukář čekal u hotelu už v deset hodin. Opravdu nás odvezl až k letištní hale. Ale jízda městem byla jen pro silnější povahy. Letadlo mělo půl hodiny zpoždění, hodinu trvaly pasové formality a do hotelu jsme se dostali v deset večer.
Protože jsme zvládli hledání hotelu na pěší zóně, sjednání dopravy do Pattayi, výměnu a nabití SIMek a výběr peněz za docela krátký čas, odměnili jsme se grilovaným flambovaným kuřetem..Mňam!
Loučíme se s Kambodžou. Je to krásná, ale hodně chudá země. Zatím se vzpamatovává z dřívějších hodně těžkých let. Podnikat v turismu se domácí teprve učí a ke každému zákazníkovi přistupují jako k váženému hostu. A občas to nevychází tak, jak je naplánováno. O to je pobyt v této zemi zajímavější a dobrodružnější. Nashledanou, Kambodžo! Snad se ještě někdy setkáme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama