Den devětadvacátý - směr Sihanoukville

6. ledna 2017 v 12:34 |  Thajsko, Kambodža 2016/2017
Na Tři krále o krok dále. Ale my ne o krok, ale o 120 kilometrů. Měli jsme to naplánováno dobře. Jen to bylo trošku s přesedáním. Z resortu tuktukem na stanoviště minibusů, pak minibusem do Sihanoukville někam na autobusové nádraží a odtud do objednaného resortu. Vše za 28 USD.Tady je to komplikovanější než v Thajsku, kde vás z jednoho hotelu odvezou až před vchod dalšího. Pan majitel resortu nám nabídl cestu autem od něj až do resortu v Sihanoukville za cenu, která byla jen o dolar vyšší. Prostě soukromý kšeftík pro kamaráda, což nám bylo srdečně fuk. Samozřejmě, to bereme! Kupodivu dnes přesně v deset dorazil naleštěný Hyundai.
Jenže včera trochu zapršelo a pětikilometrová prašná cesta se "trochu" změnila. Až mi bylo řidiče líto, když jsem viděla, jak je ze zapraseného auta přešlý.
Domy na venkově jsou často postaveny na kůlech kvůli cirkulaci vzduchu a vodě v období dešťů
Cesta rychle utíkala a před dvanáctou hodinou jsme dorazili do Sinahoukville.
Typický baťůžkářský hostel má svá nejlepší léta za sebou, ale je odtud jen sto metrů na pláž a kupodivu pokoj má nejen koupelnu a televizi, ale i lednici a varnou konvici.
Město samotné je živé přímořské letovisko, na jaké jsme zvyklí jinde ve světě. Všude restaurace u moře, obchody se strašně důležitými nesmysly, bez kterých se neobejdete. Zitra nás čeká celodenní válení u moře a prohlídka města. A ted jdeme ulovit něco dobrého k večeři. Mějte se fajn!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama