Den pětadvacátý - Kampot

2. ledna 2017 v 17:15 | Freďák |  Thajsko, Kambodža 2016/2017
Dnešní den byl opět zajímavý, co se týče osobní přepravy.
Dopoledne nás měl v hotelu v 10:30 vyzvednout minibus a odvézt nás do Kampotu. Když se v 10:50 stále nic nedělo, nechávalo nás to chladnými, známe už zdejší poměry. Když vám někdo řekne určitý čas, znamená to totéž, jako ve španělsky mluvících zemích maňána. Tedy někdy.
V jedenáct hodin na silnici zastavil minibus a čekal. Šel jsem zjistit, zda nahodou nepřijel pro nás. Hurá, za chvíli sedíme a jedeme. Bohužel jen na cca 300 m vzdálené stanoviště autobusů a tuktuků.
Teď začaly manévry. Uvnitř nás bylo 7, zbývala dvě místa a venku stáli další tři zájemci o přepravu.
Takže všichni ven a řidič přestavěl sedačky tak, aby získal místo pro další bagáž a zadní provizorní sedačky. Část batohů změnila místo a konečně jsme všichni našlapáni jak sardinky do vozidla. Konečne snad pojedeme. Ouha, vedle zastavuje další minibus a náš řidič velí: "Do Kampotu přesedat vedle." Kupodivu jsme to jen my dva. Vystoupili jsme a začali se shánět po naších báglech. Nevím proč, ale byly oba pochopitelně až vespod, jeden vepředu a druhý vzadu, takže opět musí dalších 5 lidí ven, abychom se k nim dostali.
Konečně sedíme úplně sami v minibusu pro 15 cestujících. Jedeme do Kampotu! Cesta byla taky zajímavá, to když se náhle čtyřproudá silnice změnila v úzký pruh asfaltu s boční rozbitou cestou plnou vymolů. Samozřejmě, všichni chtěli jet po asfaltu a nikdo nechtěl uhnout. Ale dojeli jsme v pořádku.
Kampot je docela hezké město s krásným říčním nábřežím.
Centrem mesta je kruhák s durianem
A naše nové bydlení je v questhousu, který vedou mladí francouzští manželé. Trochu mimo centrum, trochu jako na venkově, ale hodně příjemné.
Rano nas budou budit svym kokrhanim kohouti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 modni-hity1 modni-hity1 | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 17:28 | Reagovat

krásny blog super članok pozivam ta na moj blog na ktorom práve prebieha sútaz dufam ze sa zapojis :)
PS:super foto

2 Ještěrka Ještěrka | 3. ledna 2017 v 2:13 | Reagovat

Díky za pozvání, ale nejsem soutěživy typ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama