Den pětatřicátý - cesta do Pattayi

13. ledna 2017 v 4:02 |  Thajsko, Kambodža 2016/2017
Ubytování v Bangkoku byla sázka do loterie.
Vybrali jsme hotel, který byl na bookingu nový a o kterém zatím nikdo moc nevěděl.
Jednalo se zrekonstruovaný hotel, který se teprve zabíhal. Měli jsme pokoj se společnou koupelnou, ale dalo se to vydržet. Prostě jsme zase zkusili něco nového. Vlastně jsme byli ubytováni kousek od místa, kde jsme se ubytovali hned po příletu do Bangkoku a kde se nám líbilo...
Do Pattayi jsme odjížděli minibusem přesně podle plánu ve dvanáct hodin. V půl páté nás řidič vyložil v centru na Walking street, asi 10 km od čtvrti Jomtien. Tam jsme si vzali za 200THB taxíka, který nás odvezl do hotelu T&T Ocean View Guest House. Ubytováni jsme v přízemní garsonce s gaučem, stolem a židlemi, ledničkou a malou kuchyňkou. Samozřejmě s televizí, klimatizací a koupelnou s teplou vodou.
Naše ulice je slepá, tím pádem tichá, kolmo k pobřežní promenádě, která vede podle dlouhé úzké pláže Jomtien.
Od vchodu vidíme na pláž, vzdálenou nejvýše 80 metrů.
Když jsme šli prozkoumat okolí, stala se zajímavá věc. Oslovil mě Evropan a česky se ptal, jestli jsem Marcela. Dost to se mnou zacloumalo, v životě jsem ho neviděla. Zapracovala náhoda. On se nám představil jako Míra, který žije v Thajsku 17 let a v ulici naproti vlastní dům a pronajímá pokoje. Ten dům prý je teď plný Čechů. Ti mu vypravovali, jak na pláži řádí s Marcelou, on když slyšel naši češtinu, tak se šel zeptat, zda nejsem TA Marcela. Nebyla jsem to já, TA Marcela ten den odjela, ale my měli postaráno o večerní program. Seděli jsme do deseti a povídali a povídali. Bylo to fajn setkání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama