Den třiatřicátý - zpět do Phnompenhu

10. ledna 2017 v 16:15 |  Thajsko, Kambodža 2016/2017
S těžkým srdcem jsme se ráno rozloučili s pláží Otres, kde se nám moc líbílo. Každému, kdo pojede do Kambodže, tohle místo doporučíme.
Kruhový objezd v Sinahoukville
V deset hodin jsme objednaným minibusem za 20 USD odjížděli do Phnompenhu. Cesta měřila cca 230 km, ale trvala víc jak čtyři hodiny. Do Phnompenhu ze Sihanoukville vede totiž jediná silnice, po které jezdí neskutečné množství náklaďáků a je umění je předjíždět. I když dopravní předpisy v Kambodži prostě neexistují. Logika řidičů je tak nelogická, že se divíte, když v pořádku dorazíte na místo určení.
Ubytovali jsme se v Okay guesthousu, který patří k těm lepším. Za stejných 17 USD za pokoj jsou v kvalitě ubytování obrovské rozdíly, někdy o několik hvězdiček.
Phnompenh
Když jsme se dali trochu dohromady, nejdřív jsme si vyjednali zítřejší dopravu na letiště. Oficiálně si tu taxiky berou 17 až 20 USD, Freďák se domluvil s tuktukářem na 7 USD. Tak snad tuktukář přijede...
Na večeři jsme si došli hned vedle našeho hotelu do příjemné restaurace. Dnes jsme neměli chuť jíst na ulici. Dali jsme si pravá khmérská jídla: Amok, kuřecí curry a kuřecí v kokosovém mléce s ananasem. To zase byla chuťovka! Nechápu lidi, kteří tvrdí, že khmérská kuchyně proti thajské není nic moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama