19. prosince - Desátý den - prohlídka chrámů

20. prosince 2017 v 15:54 | Ještěrka |  Thajsko, Malajsie 2017/2018
Naši milí příznivci, nejdřív bych Vám chtěla poděkovat, že si v tomhle hektickém předvánočním období nacházíte chvilku času, abyste si přečetli zážitky z našeho putování. Náš žebříček sledovanosti Vás poctivě počítá a každý den je Vás víc!
Díky, díky, díky! :-)
A pokud vás cokoliv zajímá, napište a ptejte se!

Historická čtvrť Chiang Mai je obehnána cihlovou hradbou a vodním příkopem, uvnitř je obrovské množství chrámů, mezi turisty se proplétají mniši v oranžových hávech, na každém rohu stojí prodavači se svými vozíky a nabízejí dobroty. Do centra Starého Města dnes směřovaly i naše kroky. Prohlédli jsme si pár chrámů, do nejznámějších se nám ale nechtělo. Ty jsme viděli už loni.
My jsme si vybrali ty menší, kde není tolik turistů, především hlučných Japonců a Číňanů. Kupodivu tu není vůbec slyšet ruština. Rusů a nápisů v azbuce si užijeme až v Pattayi.
Vydrželi jsme se toulat hodně dlouho, protože dnes byl opravdu příjemný den s 25st.C. Domácím asi moc teplo nebylo, většina byla navlečená v zimních bundách a čepicích. Cestou jsme narazili na místo u chrámu, kde jsme se nechali oba namasírovat. Za hodinovou masáž jsme platili 140THB/os., to je necelou stovku! Kdyby byly masáže u nás takhle levné, to by byla paráda!
Než jsme se navečer vrátili domů, nakoupili jsme si na trhu smažené kuře, mleté kuličky na špejli, grilované vepřové maso, nějaké ovoce..vše za 100THB. Maso jsme si ohřáli v mikrovlnce na hostelu, vytáhli pivo z lednice, uvařili kafe a hodovali..
Freďák si půjčil kytaru, aby si prý procvičil prsty, no a pak už nám ke spokojenosti nechybělo vůbec nic..možná jen pár kamarádů na pokec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama