18. prosince - Devátý den - přejezd do Chiang Mai

20. prosince 2017 v 15:47 | Ještěrka |  Thajsko, Malajsie 2017/2018
Po dnešní snídani jsme měli domluvený tuktuk, který nás měl v půl deváté odvézt na autobusové nádraží. Po špatných zkušenostech s "přesností" tuktukářů jsme si po půl deváté stopli jiný taxík a v klidu dojeli k busu. Jó, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí a přichází o kšeft. Jeli jsme busem tř. VIP s klimčou, WC, polohovacími sedadly s podložkou pod nohy. V autobusu je hodně místa, protože je jen pro 23 cestujících, tři sedadla v jedné řadě. Jen co nám stevardka stačila rozdat menší svačinku a vodu, zastavujeme. Že by další pasažéři? Ale ne, stojíme u autoservisu.
Chybička se vloudila, kolečko jsme píchli a musí se vyměnit za rezervní. Holt pojedeme bez rezervy..no, snad to dáme. Cesta potom ubíhala docela svižně, schrupli jsme si a problém nastal, když jsme si potřebovali odskočit. Zkuste někdo vykonat potřebu v minizáchůdku při jízdě v zatáčkách v sedmdesátikilometrové rychlosti! Na své sedadlo jsme se vrátili oba otlučení jak píšťalička, ale bez zjevných následků na oblečení.
Do cíle jsme dorazili na čas. Na autobusáku se na nás hned vrhli tuktukáři s nabídkou odvozu. Za 150THB jsme byli odvezeni až ke dveřím recepce.
Náš další dočasný domov Baan JaJa je na Starém Městě, za hradbami, kde je klid.
Opět máme ubytování se snídaní za 1178Kč na tři dny. Ubytovali jsme se, dali si vyprat prádlo a zaskočili na pozdní oběd..
..kuřecí maso v kokosovém mléce s citronovou trávou a ostrou polévku s vepřovým masem a rýží.
Protože Chiang Mai už trochu známe z loňska, nebyl problém se zorientovat. Byli jsme na pivu na Radosti, pokecali jsme s česko-německým majitelem a dozvěděli jsme se pár důležitých informací.
Na Jarinovu žádost jedno foto pití v baru Radost
Taky jsme si zaskočili na hodinovou masáž nohou (200THB/os. = 134Kč/os.) a pak se procházkou úzkými uličkami odebrali do hostelu. Ještě jedno kafčo, které je tu s čajem k dispozici celý den, a pak hajdy do hajan. Tak dobrou noc!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama