Dvacátý den je poslední v Phitsanuloku

29. prosince 2017 v 14:17 | Ještěrka |  Thajsko, Malajsie 2017/2018
V Chiang Mai jsme se ráno budili s vytrubovaním vojenského budíčku.
Tady vstáváme s kvílením (nebo spíš bučením) muezina z vedlejší pákistánské mešity. Když už jsme byli takhle nešetrně probuzeni, rozhodli jsme se dnes pro duševní potravu.
Tedy, abych nekecala, nejdřív jsme se posilnili v nedaleké jídelně, kam chodí jíst Thajci.
Jídlo je připravené před vašima očima z čerstvých surovin, je levné a chutné. Freďáček už má propálené hrdlo, takže bez problémů konzumuje všechno jako domácí. Já ovšem pokaždé řvu: No spice!! Jedno ostré menu mi stačilo a pěkně mě odrovnalo.
Důkladně posilněni jsme se vypravili k největší turistické zajímavosti města.
Tou je buddhistický chrám Wat Phra Si Ratana Mahathat.

jedna ze stúp watu..nahoru jsme nelezli, bylo vedro a schody byly vysoké téměř půl metru
V chrámu je uložena jedna z nejuctívanějších soch Buddhy v Thajsku. Tahle to ale není, ta nejdůležitější se nesmí fotit.
Kolem jednotlivých částí chrámu je docela rušno. Je tu plno výprav Číňanů, ale ti Thajce moc nezajímají. Za to na nás, farangy (bílé cizince), se tu koukají se zájmem. Ale všichni se usmívají, takže tu snad jsme vítáni.
Když jsme byli dostatečně duševně uspokojeni, vrátili jsme se zpět do poklidné a neturistické části města a do našeho stinného klimatizovaného pokoje, abychom vleže probrali, co dál. Moc jsme toho nevyřešili, protože Freďáček během vteřiny usnul. No a já se pustila do psaní těchto řádků.......
Když se miláček dostatečně vyhajinkal a když se trochu ochladilo (dnes bylo 30st.C), došli jsme si na hustou polévku se širokými nudlemi a pro hromadu ovoce na zítřejší cestu. Opravdu tu nejsou připraveni na turistické vetřelce. Nemají jídelní lístek, nabídnou ti jídlo a ber nebo jdi o dům dál. Ale jsou přívětiví a k cizincům pozorní. Jak se píše v Lonely Planet: Phitsanulok je živé a nesmírně přátelské město.
Ale téhle kuchařince její práci fakt nezávidím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monster IsLand Monster IsLand | Web | 29. prosince 2017 v 14:28 | Reagovat

Závidím jim to, že je jejich jídlo připravované před jejich očima. :-) Jinak povedlo se ti tam pořídit dobré fotky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama