1.svátek vánoční - Šestnáctý den - A znovu na cesty...

26. prosince 2017 v 15:34 | Freďák |  Thajsko, Malajsie 2017/2018
Včera jsme si zakoupil jízdenky minibusem zpět do Chiang Mai. Domluvil jsem tedy s majitelem penzionu odvoz na autobusové nádraží. Ve stanovenou dobu se dostavil a pokynul nám, abychom nastoupili.
Cože, to máme jet na tomhle? Na dvoře stál moped, jakých tu jezdí tisíce.
Ovšem tomuto na levé straně narostla navíc jakási sajdka v podobě klece, opatřená na dvou stranách místem k sezení. Nutno podotknout, že to nebyl nejnovější model. Tento vypadal, že pamatoval doby, kdy se Thajsko ještě jmenovalo Siam.
Jasně, jedem tímto, bude sranda.
A byla!
Ledva se Marcelka usadila v sajdě a já k ní naložil naše bágly, majitel usedl za řidítka a vyzval mne, abych se posadil za něj.
Ve chvíli, kdy jsem za něj dosedl, se zarazil, sklonil se a svůj pohled zamířil na zadní kolo stroje. Chvíli na něj nevěřícně zíral, pak slezl a znovu zkoumal pneumatiky. Nemohl ani za nic pochopit, proč kola sedí na ráfku, když před chvílí bylo vše ještě ok.
To už se ovšem Marcelka na sajdě dusila smíchy.
Slovy Járy Cimrmana: Pochopil, že tudy cesta nevede., to vzdal a otevřel kufr vedle stojící Hondy City. Hurá! zavřeštěla Marcelka a nacpala se na zadní sedadlo. A za chvíli jsme byli na místě. Řidič našeho minibusu nám uložil batohy a ukázal na dvě místa hned vepředu za řidičem. Do odjezdu zbývalo ještě asi 10 minut a minivan se již téměř zaplnil. Těsně před odjezdem se na poslední volné místo vecpal "drobeček", vedle něhož moje prostorově výraznější postava vypadala poněkud nicotně. To bude cesta! Byla! Silnice, po níž jsme jeli, je přezdívána: "762 zatáček do Pai". Je to velmi oblíbený cíl všech Thajských motorkářů. Asi si umíte představit, co dokáže odstředivá síla s takovým tělesem, když v půli cesty drobeček usnul. Toužebně jsem vyhlížel cíl. Konečně!
Po chvíli nás taxík odvezl do čtvrti trochu mimo turistickou zónu, za to nedaleko nádraží.
ubytování u Číňanů
Když nás majitel po nezbytné proceduře odvedl do pokoje, v malém půvabném domě, spadla nám brada.
Tak takový luxus jsme nečekali.
Za pár korun a taková nádhera i se snídaní . Náš apartmán měl velikost třípokojového bytu v paneláku. A všude absolutni čisto. Po tom, co jsme se zabydleli, ještě na nádraží pro lístky na zítřejší cestu, koupit něco k jídlu a spát.
Zítra vstáváme brzo, tak dobrou noc.
(Marcela: Ubytování u Číňanů je hned vedle kasáren. Ještě nikdy jsem se neodebrala do postele za zvuků troubené večerky a ráno nevstávala s budíčkem.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 15:51 | Reagovat

Prosím, okomentuj můj článek. :-)

2 Jarin Jarin | 26. prosince 2017 v 21:28 | Reagovat

Teda, s vami cestovat musi byt zazitek 😀

3 Ještěrka Ještěrka | 28. prosince 2017 v 11:49 | Reagovat

[1]: A my se známe??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama