22. prosince - Třináctý den - míříme ještě víc na sever

22. prosince 2017 v 14:36 | Ještěrka |  Thajsko, Malajsie 2017/2018
Dnešní ráno bylo téměř mrazivé. Našinec se nemusí dívat na teploměr. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, aby pochopil, že téměř mrzne. Personál hostelu chodí nabalený do teplých mikin, šál a rukavic. Přestože teploměr ukazuje třináct stupňů, drkotají zubama. My jsme v kraťasech neohroženě vyrazili na snídani a přežili!
A naše další putování nás povede ještě víc na sever. Ó, jací my jsme hrdinové!
Kolem desáté hodiny se u hostelu objevil otevřený pick up. Proboha, tím přece nemůžeme jet! My si objednali minivan! Vyděsila jsem se úplně zbytečně. Dodávka nás odvezla na stanoviště a odtud jsme vyrazili klimatizovaným minivanem.
Čekalo nás 85 kilometrů neuvěřitelně klikatou silnicí z Chiang Mai do nejsevernější a nejodlehlejší provincie Thajska a horského městečka Pai. Tak v těchhle serpentinách by se naši kamarádi-motorkáři vyřádili! Za 3,5 hodiny nás přivítalo Pai. Městečko leží v horském údolí a je to taková větší živá vesnice s dvěma tisíci obyvateli.
Ubytováni jsme v resortu s chatičkami a bungalovy trochu stranou od silnice a od ruchu.
První naší starostí bylo sehnat něco k snědku. Jé, to bude řečí, že zase píšu o žvanci! Jenže ono je 14 hodin a my měli po cestě jen pár banánů!
K naší radosti je místní trh jen dvě stě metrů od hostelu a tam je jídla dost.
vyhlášené severothajské klobásky - hodně pikantní, ale dobré
Za velice příznivý peníz (80THB za oba) jsme se najedli přímo královsky. Po jídle jsme ještě prošli rušnější hlavní ulicí, nakoupili pár dobrot k večeři a pak se v klidu vrátili domů. Všechno máme u nosu.Tak tady se nám bude líbit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama